חשבונאות ניהולית מתקדמת

שנת הגשה 2016, 3248 מילים
ILS 120.00 – קנה עכשיו

מבוא
•     אלקטרה צריכה הינה חברה בת של איליאסי, המוחזקת בבעלות מלאה על ידי אלקו החזקות, הינה החברה הותיקה (1951) והמובילה בישראל בתחום מוצרי החשמל הביתיים, התקשורת והמחשבים.
•     החברה עוסקת בשלושה תחומי פעילות:
 – ייבוא, ייצור, שיווק, מכירה והפצה של מוצרי צריכה חשמליים ומתן שירות למוצרים.
 – הפעלת רשתות שיווק קמעונאיות למכירת מוצרי צריכה חשמליים.
 – תקשורת ומחשבים.
בבעלות החברה שלוש רשתות מתמחות למכירת מוצרי חשמל מהמובילות בישראל: שקם אלקטריק, סנסור ומחסני חשמל, שחנויותיהן נמצאות בפריסה ארצית ומציעות את מוצריהן לקהל לקוחות רחב ברחבי הארץ.
נוסף לרשתות מתמחות למכירת מוצרי חשמל, בבעלות החברה רשתות “עשה זאת בעצמך” אייס ואוטודיפו, המונות עשרות סניפים בפריסה ארצית – מנהריה בצפון ועד דימונה בדרום בהם ניתן למצוא את כל הפתרונות לשיפור הבית והרכב, עיצובו ואחזקתו.
מטרת החברה — השבחת ערכה בעיני בעלי מניותיה לאורך זמן.
מחקרים הראו כי חברות שמרוויחות יותר כסף גורמות לכך שכל השותפים נהנים מן הרווחים:
הבעלים, מנהלים, עובדים,קהילה, סביבה.  כלומר, כל פעולה שעושה הנהלת החברה היא צריכה לגרום ליצירת ערך מתמדת ועליה לחתור ליישומה של מטרה זו. השבחת ערך היא השווי הכלכלי כפי שמתבטא בתזרימי המזומנים העתידיים המהוונים שיתקבלו מפעילותה.
על מנהלי החברה, מלבד האתגרים הפיננסיים, ליישם מטרה זו תוך שימוש במאיצי הערך הניהוליים אשר הינם בעלי פוטנציאל גבוה להעלאת ערך החברה והכוללים יישום שינויים אסטרטגיים, שינוי מבנה עסקי או ארגוני, שינויים במדיניות השיווק והמכירות, שיפורים טכנולוגיים, שיפורים בשרשרת הערך, שינויים בשרשרת האספקה ועוד. כמובן שדרכים ליישום אינן קלות, לכן אנסה לבדוק מה עומד בדרכם של מנהלים ומדוע לא כולם מצליחים ליישם את הדרכים שאנשים מומחים בתחום הכלכלה מציעים להם לאורך השנים ובהתבסס על המחקרים שעשו. כמובן שיש את הפן האישי, לפעמים המנהלים מרוכזים בעצמם, בטוחים שהדרך שלהם הכי טובה, אינם קשובים לאחרים ודואגים להצלחה שלהם יותר מאשר להצלחת החברה.
בחרתי בנושא זה מכיוון שברוב הענפים היום ישנה תחרות שרק גוברת.
הדבר משפיע על חיינו במישורין ובעקיפין.
בשנים אחרונות עקב המחאה החברתית, ראינו הרבה חברות מורידות מחירים על מנת לעמוד בתחרות, אך ערכן בצניחה ומציגות הפסדים.
לכן, מבחינת החברות (ענפים רבים), תוכנית התייעלות זו דרך הכרחית להמשך קיומן.
כל חברה תבחר את הדרך להשבחת ערכה, אך הרבה פעמים הציבור עלול להיפגע, )כגון פיטורים בעת סגירת סניפים וכו׳(.

ILS 120.00 – קנה עכשיו
מילות מפתח
מקצוע/ות
מספר מילים 3248
מספר מקורות 11
שנת הגשה 2016