האם ניתן להגדיר באופן חד משמעי מהם מלונות בוטיק? בחינת מקרה של מלונות בוטיק במצפה רמון- עבודת סיכום קורס שניתן להרחיב בקלות לסמינריון. מכילה מודל לבחינת מקרים נוספים במקרה הצורך וסקירת ספרות יפה. קיבלה ציון של 87

שנת הגשה 2015, 2324 מילים
ILS 120.00 – קנה עכשיו

האם ניתן להגדיר באופן חד משמעי מהם מלונות בוטיק?
בחינת מקרה של מלונות בוטיק במצפה רמון תוכן
2 .1.         מבוא. 3
2 .            מלונות בוטיק- סקירה. 4
2 .1.         מדוע התפתחו מלונות הבוטיק?. 4
2 .2.         מהו מלון בוטיק?. 4
2 .3.         מאפייניהם של מלונות הבוטיק:. 5
3 .            הצרכן הישראלי 7
4 .            מלונות בוטיק במצפה רמון 8
4 .1.         מצפה רמון 8
4 .2.         מלון בראשית. 8
4 .3.             מלון iBex. 10 5.            סיכום.. 12
1 .       מבוא
בשנים האחרונות, במהלך טיולי בארץ ובעולם, הבחנתי בהשתנות משמעותית במגוון במלונות המוצעים בשוק ובהתעניינות הגוברת במלונות ייחודיים ואינטימיים, הן בארץ והן בעולם.
בעבודתי זו, אבחן מהי ההגדרה הנכונה ביותר למלון בוטיק וכיצד מבדילים אותו ממלונות אחרים באמצעות סקירה של מספר מקורות. בהמשך אציג בקצרה את הצרכן הישראלי בהקשר של צריכת חופשות והשפעות ולבסוף אבחן שני מלונות המציגים עצמם כמלונות בוטיק במצפה רמון. בחרתי דווקא בישוב זה מכיוון שביחס לגודלו הקטן קיימים בו לפחות שישה מלונות, ולפחות שניים מהם מגדירים עצמם כמלונות בוטיק, והישוב הולך ומפתח עצמו כפנינה תיירותית בדרום תוך ניצול של משאב הטבע המיוחד שלו- מכתש רימון. שני המלונות אותם אציג, פיתחו עצמם סביב משאב מיוחד זה.
2.      סיכום כפי שהופיע בבחינת המושג “מלון בוטיק”, כך גם בבחינת המקרים במצפה רמון, המושג מהו מלון בוטיק הינו רופף למדי. ישנם מעט מאוד מלונות אשר יכולים להיחשב כמלון בוטיק על כל המאפיינים שהוצגו.
הצרכן הישראלי שמחפש ייחודיות ושקט בהרבה מחופשותיו, ישמח להגיע אל מלון שיענה על דרישותיו אלו אך לא ייחשב באופן מוחלט כמלון בוטיק. למשל עיצוב שונה בין חדרי המלון הינה קטגוריה שיכולה להיחשב כפחות משמעותית עבור הצרכן.
מלון “בראשית” הוא המפורסם מבין שני מלונות הבוטיק שבחנתי ובכלל, אך הוא לא ענה על כלל מאפייניו של מלון בוטיק כפי שהופיעו בסקירה הספרותית. לעומתו, מלון IBex””” ענה על כל המאפיינים בצורה טובה. ניתן לומר, שמלון זה הינו מלון בוטיק ככל המשתמע מכך. עבודה זו הינה מצומצמת מאוד בהיקפה ומתקשה לעמוד על מסקנות חד משמעיות, על מנת לבחון את השאלה כראוי ישנו- צורך בעריכת מחקר מקיף אשר ייבחן יותר מלונות ואת הקשר ביניהם לבין הצרכן הישראלי.

ILS 120.00 – קנה עכשיו
מילות מפתח , , , , ,
מקצוע/ות
מספר מילים 2324
מספר מקורות 14
שנת הגשה 2015